sleepy16: (просвітління)
[personal profile] sleepy16
Подивилась пару передач "моя хата скраю", це дуже прикольні експерименти із соціальної психології. До речі, дуже раджу курс останньої на курсері, замість серіалу дивитись увечері дуже доставляє.

Цікаві висновки про укросоціум:

Найбільш активно громадська позиція укрів проявляється в громадському транспорті і на ринку, а саме:
- в уступанні місця жінкам похилого віку. Вагітним - не поспішають.
- у боротьбі із нечесними продавцями, як то захистити сліпого від надурення.

Також укри швидко і безвідмовно допомагають дівчатам, якщо вони просять про допомогу або непритомніють. Необхідна умова - у ситуації повинні бути повністю відсутні чоловіки, навіть незнайомі, інакше допомоги не буде.

Найгірші показники:
- Медична допомога - повний ноль. Ніхто не вміє робити невідкладну допомогу, та й навіть швидку можуть аж через годину-дві викликати у найлюднішому місці.
- Проти публічного здирництва, обдурення, явних злочинів ніхто навіть слова не скаже. І міліцію теж не викличуть.
- У сімейні справи не лізе ніхто за означенням. Чоловік може дружину або подругу не те що принижувати і штовхати, а хоч би й молотком вбить перед супермаркетом, всім пофігу. За окривавлену від побоїв дитину теж не вступляться. Міліцію не викликають. Також не попередять людину, добре знаючи що її напій отруєний.
- При десятках свідків можна некваплячись викрасти чужу дитину або запхати у машину дівчину, яка опирається і верещить. Ніхто не вступиться, міліцію викличуть дуже пізно.

Як не дивно, така соціальна поведінка не є якоюсь патологією укрів. Ефекти добре відомі соціальним психологам. Приклад - вбивство Kitty Genovese. Люди у незвичних обставинах мають схильність дивитись на інших присутніх, і поводитись так само. Якщо не знайдеться сміливця, який першим спробує втрутитися і розібратися, так всі всі і залишаться бездіяльними.

Тому виправляємо ситуацію кожен починаючи з себе.

Інші цікаві феномени - практично із будь-якої людини можна створити ката, просто надавши їй необмежену владу над іншими (експеримент Стенфордської в’язниці). За певних умов цілком мирна жінка може кричати людині на даху "та стрибай вже, скіки тебе чекати?!". В курсі можна подивитись більше, все дуже цікаве.

Date: 2013-10-16 09:57 pm (UTC)
From: [identity profile] hvylya.livejournal.com
в нас крім соціальної психології діє ще й просто життєва логіка -- не втручайся, сам винним залишишся. Допомогу надаш? А де кєпочка, як в тому анєку? Міліцію викличеш? Тебе ж і заберуть до буцегарні. Дівчина знепритомніла, а десь на горизонті якийсь чоловік? А може, це аферисти, і тобі буде непереливки.
Ні, я втручатися не буду, пробачте.

Date: 2013-10-16 10:06 pm (UTC)
From: [identity profile] sleepy16.livejournal.com
ну що ж, це ваш вибір. сьогодні ви не поможете, завтра вам.

а цікаво, ви за надання невідкладної медичної допомоги чи проти?

Date: 2013-10-17 07:08 pm (UTC)
From: [identity profile] hvylya.livejournal.com
ви якось не науково міркуєте.
ПО-перше. Від того, чи надам я допомогу нічого не залежить. Мені не нададуть так само, з тих самих міркувань. Це називається інстітуціональна пастка, і я своїми діями її не подолаю.
По-друге. А до чого тут невідкладна медична допомога? Вона надається професіоналами и це їх робота.
Я вам написала про українські реалії. Ніхто не буде втручатися, тому що міліція в кращому разі буде просто байдужа, а в найгіршему кришує злочинців. А ви розглядаєте сферичного коняку у вакуумі.

Date: 2013-10-17 07:24 pm (UTC)
From: [identity profile] sleepy16.livejournal.com
перший пункт - це ваша елементарна неосвіченість на тему громадянського суспільства, яке і "призвело" до хорошого життя розвинені західні країни. лекцію читати не буду.

другий пункт:
невідкладна медична допомога? Вона надається професіоналами и це їх робота.

професіонали зроблять свою роботу, коли приїдуть. але якщо, скажімо, є пошкодження артерії або зупинка серця, то і у найблагополучнішій європейській місцевості, швидше за все, вони не встигнуть приїхати. або приїдуть і врятують, але здоров’ю людини вже буде задано непоправної шкоди (приклад - пошкодження мозку).

у наданні невідладної медичної допомоги важливі хвилини, якщо не секунди. тому у країнах із найчудовішою у світі медициною не покладаються на самих професіоналів. і, на щастя, україна синхронізувала своє законодавство із європейським, і у нас віднедавна теж є кримінальна стаття за ненадання екстреної медичної допомоги (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/5081-17).

ЗІ Знаю це із курсів невідкладної допомоги, які проходила у Європі для отримання водійських прав

Profile

sleepy16: (Default)
sleepy16

March 2014

S M T W T F S
       1
2 3456 7 8
9101112 131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 26th, 2017 09:49 pm
Powered by Dreamwidth Studios